×
☰ MENU

O NAS

Czym jest Roślinna Szama

Roślinna Szama to portal umożliwiający zakup ciast i potraw przygotowanych z naturalnych składników. Nasze produkty są wegańskie i wegetariańskie. Wysyłamy je na całą Polskę!
Nasza kuchnia to kombinacja najlepszych składników, zawsze bez białego cukru. Bazujemy na mlekach roślinnych i kaszach, mąkach: gryczanej, kokosowej, ryżowej, czy kasztanowej. Słodzimy ksylitolem i cukrem kokosowym. Nasze produkty są zdrowe i w pełni legalne!

Roślinna Szama to jednak oprócz doskonałej kuchni działalność pro bono. Cały dochód ze sprzedaży (100%) przeznaczony jest na ratowanie i utrzymanie zwierząt Fundacji Centaurus. Dokonując zakupu na portalu Roślinna Szama nie tylko wybierasz zdrowie dla siebie ale decydujesz się na niesienie pomocy zwierzętom.

Produkty i filozofia żywienia

Wszelkie potrawy i wypieki wykonane są z selektywnie wybranych i dobranych składników. Każdy przepis jest dopracowany tak aby finalny produkt oddawał oczekiwany smak a jednocześnie zapewniał zdrowie.

Podstawą wszelkich potrwa i wypieków są mąki naturalnie bezglutenowe, wiejskie jajka od kur z wolnego wybiegu, prawdziwe masło, świeże owoce i konfitury własnej produkcji. Do wypieku niektórych deserów używamy również mąki orkiszowej.

Zamiast zwyczajnego cukru używamy cukru kokosowego, brzozowego (ksylitolu) i syropów np. klonowego, ryżowego, daktylowego. Duża część naszych wypieków ma w 100% roślinny skład. Używamy również obłędnie pysznej czekolady 72% słodzonej cukrem kokosowym, uprawianej ekologicznie i pochodzącej z uczciwego handlu.

To wszystko to samo zdrowie! Wiemy, że nie pozostaje to bez wpływu na cenę – powołane produkty nie są czymś wyszukanym, są to najzwyczajniej produkty najwyższej jakości.
Wyznajemy jednak filozofię, że lepiej mniej lub rzadziej ale w zgodzie z naturą i bez czegoś co może nam szkodzić.

Mamy świadomość tego, że poprzez zdrową żywność wpływamy na rzeczywistość naszych darczyńców lub osób które chcą być razem z nami. Czujemy się więc w obowiązku aby był to jak najlepszy wpływ. Zamawiając nasze potrawy i wypieki możesz mieć więc pewność, że zawsze używamy najlepszych dostępnych nam składników, często z upraw ekologicznych i sprawiedliwego handlu.